Chia Coin Kurulumu

Mayıs 28, 2018
2 min read

Chia coin – yeşili koruma mantığı altında oluşturulmuş çevreci ve çevreyi koruyan bir sanal paradır. Chia coin kazım işlemi için gerekli olan tek şey SSD ve HDD disklerdir. Chia coin arkası güçlü bir sanal para birimidir. ( Chia Network, BitTorrent’in kurucusu Bram Cohen tarafından oluşturulan çevre dostu yeni bir kripto para birimi ve akıllı işlem platformudur. ) Chia coin plotlar aracılığı ile sanal ağlar oluşturularak kazım işlemi gerçekleştiren bir hdd coin birimidir.

Chai coini biraz yorumlayacak olursak mantıksal olarak anlamanız için bir kaç cümle ile bunu açıklamak isteriz. Chia coin mantıgında veri depolama barındıran bir coin türüdür yani şifrelenmiş bazı dosyalar sizin internetiniz ve hdd belleginiz aracılığı ile paylaşıma sunularak daha büyük bir ağ kapasitesine sahip olmaktadır. Diger coinler gibi barındırılmamak ön bellekleme yapılmamaktan ziyade tamamen depolama mantığına sahip olan chia coin diğer sanal paralara göre daha fazla güven arz etmektedir.

Yeşili Koru – Chia Coin XCH

Chia Coin Yatırımları Ve Borsa Değerleri

Chia, geliştirilmiş bir blok zinciri ve akıllı işlem platformu geliştirmek için Ağustos 2017’de kuruldu. Küresel finans ve ödeme sistemlerini iyileştirmek için Chia Ağı’nı kuruyoruz. Chia, kurumsal düzeyde ilk dijital para olacak. Chia, Bitcoin’den bu yana ilk yeni Nakamoto konsensüs algoritmasını kullanıyor. Uzay ve Zamanın Kanıtı olarak adlandırılan, yaşayan en iyi ağ protokol mühendisi ve BitTorrent’in mucidi Bram Cohen tarafından yaratıldı. Chialisp, Chia’nın güçlü, denetlemesi kolay ve güvenli olan yeni akıllı işlem programlama dilidir. Şu anda mevcut olan referans akıllı işlemler şunlardır: atomik swaplar, yetkili alacaklılar, kurtarılabilir cüzdanlar, multisig cüzdanlar ve oran sınırlı cüzdanlar.

Borsa takibi : https://coinmarketcap.com/tr/currencies/chia-network/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir