Hakkımızda

Chialisp ve LedgerSim

Mainnet Sürümü
Kripto para biriminin kullanımının nakitten daha kolay, kaybetmesi daha zor ve çalınmasının neredeyse imkansız olması gerektiğine inanıyoruz. İşlemleri doğrulamak isteyen herkes, tek kullanımlık donanım veya büyük bir elektrik faturası olmadan tarım yapabilmelidir.

9 Şubat'ta, 19 Mart 2021 Cuma günü çiftçilik ödülleri için başlattığımız İş Beyaz Kitapımızı ve ana ağımızı yayınladık. İşlemler 3 Mayıs 2021'de etkinleştirildi. İlk olarak Ocak'ta Beta 19'da uygulanan yeni fikir birliği çalışma belgemiz de ilginizi çekebilir. 12, 2021.

Chia Network, BitTorrent'in mucidi Bram Cohen tarafından oluşturulan bir blok zinciri ve akıllı işlem platformu geliştiriyor. 2008'de Bitcoin'den bu yana ilk yeni Nakamoto fikir birliği algoritmasını uygular. Uzay ve Zaman Kanıtları, enerji yoğun "çalışma kanıtlarının" yerini alır.

Chialisp, Chia’nın güçlü, denetlemesi kolay ve güvenli olan yeni zincir programlama dilidir. Kripto para biriminin kullanımını nakit veya krediden daha kolay hale getirecek. Şu anda mevcut olan referans akıllı işlemler şunlardır: atomik swaplar, yetkili alacaklılar, kurtarılabilir cüzdanlar, multisig cüzdanlar, oran sınırlı cüzdanlar ve Renkli madeni paralar. Bram, blogumuzda Chialisp'i tanıtıyor.

Sürüm notlarını gözden geçirmeli ve ardından Chia blockchain kurmalısınız.

Orjinal Versiyon

Mainnet Release
We believe that cryptocurrency should be easier to use than cash, harder to lose, and nearly impossible to steal. Anyone who wants to validate transactions should be able to farm without single-use hardware or a big electricity bill.

On February 9th we released our Business Whitepaper and mainnet launched for farming rewards on Friday March 19, 2021. Transactions were enabled on May 3, 2021. You may also be interested in our new consensus working document which was implemented first in Beta 19 on January 12, 2021.

Chia Network develops a blockchain and smart transaction platform created by the inventor of BitTorrent, Bram Cohen. It implements the first new Nakamoto consensus algorithm since Bitcoin in 2008. Proofs of Space and Time replace energy intensive “proofs of work.”

Chialisp is Chia’s new on chain programming language that is powerful, easy to audit, and secure. It will make cryptocurrency easier to use than cash or credit. Reference smart transactions currently available are: atomic swaps, authorized payees, recoverable wallets, multisig wallets, rate-limited wallets, and Coloured coins. Bram introduces Chialisp on our blog.

You should review the release notes and then install Chia blockchain.

egemenerd

Chia Coin Hakkında Genel Kodlamalar.

Chia’nın blok zinciri tam bir düğüm, çiftçi ve zaman efendisidir. Kaynak kodunu GitHub ‘dan indirebilirsiniz.


Chia Coin İndirmek İçin

Paylaşacağımız bağlantıyı kullanarak bilgisayarınız için chia coin programını indirebilirsiniz. Paylaşmış olduğumuz sürümler tamamen orjinal siteden alınmakta olup direk oranın üzerinden indirme imkanı sağlamaktadır.

Resmi siteden indir : https://github.com/Chia-Network/chia-blockchain/wiki/INSTALL